WWW.NPGRUP.COM.TR
Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

 

Türkiye’nin En Kuzey  Ucundaki Cennet : Sinop

Dünya coğrafyasının en güzel yerinde bulunan Anadolu’muzun Karadeniz kıyısındaki en kuzey ucunda kurulmuş olan Sinop aynı zamanda Türkiye’nin Karadeniz sahilinin de orta noktası kabul edilir.

İlimiz Karadeniz ikliminin tüm karakteristik özelliklerini yansıtmaktadır. Gür ağaçlı sık ormanları, akarsuları, şelaleleri, gölleri, uçsuz, bucaksız kumsalları ve tertemiz denizi ile turizmin her dalında söz sahibi olacak bir doğası vardır.

Sahip olduğu bu coğrafi konumu ile Anadolu tarihindeki birçok medeniyetin yerleşim bölgesi olmuştur. Yine coğrafyasının bulunmaz özelliklerinden biri olan doğal limanları nedeniyle tüm zamanlarda deniz ticaretinin vazgeçilmez uğrak yerlerinin ilk sıralarında yer almıştır.

Barındırdığı tüm topluluk ve medeniyetlerin izlerini taşıyan Sinop, sahip olduğu antik eserler ve tarihi dokusu ile eşine ender rastlanabilecek bir kültürel zenginliğe sahiptir. Tunç Çağından bu güne tüm zamanlarda inşa edilmiş yapıtlarıyla,her medeniyetin kendine has stili ile yapılmış  eserleriyle bir dünya mirasıdır.

Sinop ekonomisinde büyük bir yere sahip olan balıkçılık ilimizi “hamsinin merkezi” konumuna getirmiştir. Mevsimine göre her tür balığın bolca avlandığı ilimizde yöresel yemeklerde de balığın eşsiz lezzetleri sunulmaktadır. Tamamen doğal olarak yetiştirilmiş çeşitli sebze ve meyveler kullanılarak hazırlanan yemekleri de eklendiğinde çok zengin bir mutfak Sinop’ta sizi beklemektedir.

Avcılık, rafting, trekking, yamaç paraşütü, sörf, yelken, yüzme, dalgıçlık vb. gibi tüm doğa sporlarının yapılabilmesine imkan sağlayan Sinop doğasıyla, yaylaları,dağları,vadileri ve inanılmaz güzellikteki fiyortlarıyla turizm sektöründe her geçen gün daha fazla söz sahibi olmaktadır.

Gelişen turizmin paralelinde konaklama, ulaşım, iletişim gibi hizmetleri herkesin rahat edebileceği seviyede olan Sinop, kendisine hayran kalanlar gibi sizi de, unutulmaz güzellikte bir tatil yaparak güzel anılarla dönmenizi sağlamak için beklemektedir.

 

 

 
 
   

 

         
 
 
Web Presence Builder 17.0.15