Güncel turlarımız için  bizi arayın.

Batum Turu

Fiyat

3000.00

Tur Kapasitesi

40

Batum Turu

 • 10 Şubat - 12 Şubat 2023 / 2 Gün 1 Gece

Batum hakkında ilk bilgiler MÖ 4. yüzyılda, Yunan filozof Aristotales’in eserinde karşımıza çıkmaktadır. Aristotales, Karadeniz kıyısında, Kolkheti’de (Egrisi) “Batusi” adında bir şehirden söz etmektedir. Romalı yazar Flavius ve Yunan coğrafyacı Flavius Arrianus da Batum’u aynı isimle tanıyordu. “Batusi” Yunanca bir kelimedir ve derin anlamına gelmektedir. Gerçekten de Batum, Karadeniz’de Kırım Yarımadası’ndaki Sivastopol şehrinden sonra en derin ve elverişli limana sahiptir.

Otobüs Kalkış Noktaları

23:00= Türkiş City Mall Önü

23:30= 19 Mayıs Lisesi Önü

 

Dahil Olanlar/Hariç Olanlar

 • Lüks Otobüs ile Ulaşım
 • 5 Yıldızlı Otelde 1 Gece Konaklama
 • 1 Sabah Kahvaltısı
 • Araç içi İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Öğle Yemekleri
 • Şahsi Harcamalar
 • Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

Tur Planı

1.Gün

Gece Yolculuğu => Samsun - Ordu - Giresun - Trabzon - Rize - Sarp Sınır Kapısı

Kültür Turları kapsamında, Türkiye’mizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış personelimiz eşliğinde, siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz, seyahatimize başlıyoruz.

2.Gün

 • Sarp Sınır Kapısı
 • Batum

Sabah saatlerinde Sarp sınır kapısına varış Gümrük işlemlerimiz sonrası Batum şehir merkezine geçiyoruz Kahvaltı molası sonrası Dünyanın sayılı botanik bahçelerinden olan Batum Botanik Bahçe gezisi yapıyoruz. Batum’da gezilecek yerlerin başında yer alan Batum Botanik Parkında, nefis çiçek, bitki, ağaç ve orman kokuları arasında huzur verici bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş sonrası Sahil bölgesinde , biri Müslüman diğeri Katolik Hristiyan olup kavuşamayan aşıkları anlatan sanatçı Tamar Kvesitadze imzalı 7 metrelik metalden dev heykel yerleştirmesi Ali ile Nino heykeli ile gezimize devam ediyoruz. Ardından Orta cemii , Pıazza meydanı Avrupa meydanı , Medea heykeli , Devlet Tiyatro binası , Poesidon Heykeli ,Batum bulvar parkı , Ali ile Nino heykelini görme fırsatı buluyoruz . Son olarak Batum bulvar parkında serbest zamanla turumuzu tamamlıyoruz ve otele geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

3.Gün

 • Batum
 • Fırtına Vadisi
 • Samsun

Sabah geç kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Sarp Sınır kapısından geçiş işlemlerimizi yaptıktan sonra fırtına vadisine gidiyoruz. Heyecan severlerin keyifli dakikalar geçireceği ZİPLİNE ve RAFTİNG aktivitelerine katılacak misafirlerimiz için serbest zaman sonrası bölgeden ayrılıyoruz. Rize merkezde Rize bezi atölyesi ve Çay fabrikasına uğrayıp Trabzon üzerinden Akçaabat’a ulaşıyoruz. Akçaabat köfte menüsü ile akşam yemeğimizi aldıktan sonra Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Samsun’a varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dâhildir. Turumuz minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler nakit kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur rehberlerimiz, Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddelere uygun çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programında değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda firmamızın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonra gerçekleşecek programa aktarılır. Böyle bir durumda firmamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Tur programlarımız, 6502 no'lu tüketici kanununa uygun olarak tasarlanmıştır

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Müze Kart

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Müze kart ile ilgili detaylı bilgi için https://muze.gov.tr/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Profesyonel Rehber

Kokartlı Profesyonel Rehberler

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Edebiyat, Dinler Tarihi, İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş gidilen bölgenin Kültürün, özel lezzetlerini, gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi

Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, şarj aletiniz ve kulaklığınızı bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

İptal Şartları

 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Np Tour ’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Np Tour misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Np Tour sorumlu değildir.
 • Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.
 • Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, Np Tour sorumlu değildir.

Diğer Turlar

SİNOP TURU
750.00
Ege-Akdeniz Turu
8200.00
FAS TURU
19000.00

Login

Ana Sayfa
Turlar
Bilet Al
Menü
×

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email