Güncel turlarımız için  bizi arayın.

Konya Şeb-i Arus Turu

Fiyat

1999.00

Tur Kapasitesi

46

Konya Şeb-i Arus Turu

 • 9-11 Aralık 2022 / 2 gün 1 gece
 • Hz.Mevlana'nın 749. vuslat yıldönümü 

Kelime anlamı olarak şeb-i arus düğün gecesi demektir. Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’nin öldüğü ve ilahi sevgiliye kavuştuğu gün yapılan anma gününe verilen isimdir. İslam coğrafyası ve tüm dünya için büyük değere sahip Mevlana hazretlerinin ölüm yıl dönümünde yapılan etkinliklere Np tour ayrıcalığıyla katılmak için biletinizi hemen alabilirsiniz.

Otobüs Kalkış Noktaları

23:00= Türkiş City Mall Önü

23:30= 19 Mayıs Lisesi Önü

Dahil Olanlar/Hariç Olanlar

 • Lüks Otobüs ile Yolculuk
 • Konya'da 1 Kahvaltı
 • Konya'da Lüks Otelde 1 Gece Konaklama
 • Otelde 1 Kahvaltı
 • Otelde 1 Akşam Yemeği
 • Şeb-i Arus Tören Bileti
 • Araç içi Sıcak ve Soğuk İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Türsab Seyahat Sigortaları
 • Öğlen Yemekleri
 • Programda belirtilmeyen Yemekler ve Hizmetler
 • Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
 • Şahsi Harcamalar

Tur Planı

1.Gün

Gece Yolculuğu => Samsun - Çorum - Ankara - Konya

Misafirlerimize Np Tour otobüs içi ikramları eşliğinde Konya'ya doğru hareket ediyoruz.

2.Gün

 • Konya
 • Mevlana Müzesi ve Türbesi
 • Şemsi Tebrizi Türbesi
 • Karatay Medresesi
 • Alâeddin Tepesi ve Camii

Yoldaki Molalarımızın ardından Sabah erken saatlerde Konya’ya varış. Alacağımız Kahvaltımızın ardından Konya turumuza rehberimiz eşliğinde başlıyoruz. İlk Olarak ‘Gel, gel, ne olursan ol yine gel, ister kâfir ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel, bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir, yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...’ dizeleriyle bizleri çağıran, Şems-i Tebrizi ile yakmış oldukları ateş asırlar boyunca insanların yüreğini ısıtan HZ MEVLANA CELALEDDİN-İ RUMİ’nin türbesine gidiyoruz. Kubbe-i Hadra (Yeşil Kubbe), Matbah-ı Şerif, Dervişhan Odaları, Gümüş Kapı, Neyzen Mezarlığı, Sabır Taşları, Mesnevi’nin ilk sayfası ve Şeb-i Arus Havuzu bugün müzeye dönüştürülmüş olan Mevlâna Celaleddin-i Rumi’nin Türbesi içerisinde göreceğimiz eserler olacaktır. Yol boyunca rehberlerimiz tarafından yapılacak anlatımlarla beraber çok daha anlamlı hale gelecek bu ziyaretimiz sırasında yer yer duygulanacak, yer yer hüzünlenecek ama sonunda fazlasıyla huzur bulacağımız bir ‘’Aşk’’a yolculuk yapmış olacağız. Hz. Mevlana’nın Türbesi’ni gezdikten sonra Mevlana’nın gidişinin ardından uğruna ‘’ Hamuş yani Öldüm ‘’ dediği Şems-i Tebrizi’nin türbesini ziyaret etmeye gidiyoruz. Şems-i Tebrizi’nin öldürülerek içine atıldığı kuyunun üzerine inşa edilmiş Şems-i Tebrizi camiinin içerisinde bulunan türbeyi ziyaret ettikten sonra meşhur Konya Şekeri, Mevlevilik’le ve Konya’yla ilgili her türlü hediyelik ürünleri alabileceğiniz Konya Şekerlemecisi’nde alışverişimizi yapıyoruz. Sonrasında Anadolu Selçuklu Devleti’ne başkentlik yapmış olan Konya’daki Selçuklu eserlerinin en güzel örneklerini görmeye başlıyoruz. Emir Celaleddin Karatay tarafından yaptırılan ve Celaleddin Karatay’ın türbesinin de bulunduğu Karatay Medresesi'nin içerisinde sergilenen Selçuklu çinileri ve Taç kapısındaki Rumi Sanat etkilerini görme fırsatı bulacağız. Daha sonra İçerisinde Selçuklu kartal kabartmaları, ahşap oymacılık sanatları olan kakma ve kündekari teknikleri ile yapılmış inanılmaz detaylardan oluşan kapı ve pencere kanatları, Fars-Arap-Bizans-Türk etkilerinin bir arada bulunduğu kültürel izleri görebileceğimiz medrese ziyaretimiz sonrasında dünyanın en büyük kavşağı olarak kabul edilen Alâeddin Tepesi’ne hareket ediyoruz. Alâeddin Camini ziyaret ettikten sonra Otelimize hareket ediyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

3.Gün

 • Kelebekler Vadisi
 • Sille Köyü
 • Meram Bağları
 • Şeb-i Arus Törenleri

Sabah Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Programımıza bambaşka bir lezzet katacak, bizi çok farklı bir iklime götürecek olan Konya Tropikal Kelebekler Bahçesi’ni gezmeye gidiyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek, Avrupa’nın ise en büyüğü ve özel olarak tasarlanmış bu tropikal bahçede 15 türden fazla, binin üzerinde uçuşan rengarenk kelebekleri, envai çeşit tropikal bitkiyi, küçük şelaleleri görebilecek ve kendinizi adeta Amazon ormanlarında hissedeceksiniz. Buradaki serbest zaman sonrası Konya merkeze yakın ama farklı bir dokuya sahip, tarihi yapılarla dolu Sille Köyü’ne geçiyoruz. Sille çayı kıyısında yürüyüş yaparak köy meydanına geçiyor ve günün yorgunluğunu köy kahvelerinde dinlenerek atıyoruz. Sonrasında ise Meram Bağları’na doğru yola çıkıyoruz. Konya şehir merkezine çok yakın bir yer olan Meram Bağları’nı Panoramik olarak geziyoruz. Öğle yemeğimizin ardından son olarak Seb-i Arus Törenlerine Katılmak üzere, Mevlana Kültür Merkezine hareket ediyoruz. Büyük İslam düşünürü ve Mutasavvufu Hz. Mevlana’nın 749. Vuslat Yıldönümü anma törenleri dahilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona giriyoruz. Ahmet Özhan sunumuyla Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği Sema Törenlerinin ardından Samsun dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Samsun'a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak, başka bir Np Tour organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dâhildir. Turumuz minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler nakit kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur rehberlerimiz, Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddelere uygun çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programında değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda firmamızın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonra gerçekleşecek programa aktarılır. Böyle bir durumda firmamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Tur programlarımız, 6502 no'lu tüketici kanununa uygun olarak tasarlanmıştır

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Müze Kart

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Müze kart ile ilgili detaylı bilgi için https://muze.gov.tr/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Profesyonel Rehber

Kokartlı Profesyonel Rehberler

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Edebiyat, Dinler Tarihi, İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş gidilen bölgenin Kültürün, özel lezzetlerini, gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi

Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, şarj aletiniz ve kulaklığınızı bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

İptal Şartları

 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Np Tour ’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Np Tour misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Np Tour sorumlu değildir.
 • Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.
 • Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, Np Tour sorumlu değildir.

Diğer Turlar

SİNOP TURU
750.00
Ege-Akdeniz Turu
8200.00
FAS TURU
19000.00

Login

Ana Sayfa
Turlar
Bilet Al
Menü
×

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email